Důležité: Článek byl na webu publikován v minulosti a nemusí proto odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i jinde.

Jak lze ušetřit za provoz automobilu

Která rodina v dnešní době nevlastní alespoň jeden automobil? Právě auto a jeho provoz je oblastí, kde můžeme ušetřit, pokud se naučíme správnému zacházení jak při řízení, tak i … Podívejme se podrobněji na několik jednoduchých tipů, jak na to.

Klimatizace

Kdo by nechtěl udržovat při jízdě v autě v parných letních měsících příjemnou osvěžující teplotu vzduchu? Jenže i s takovou klimatizací je třeba rozumně zacházet.

  • Je dobré nepouštět klimatizaci ihned po nástupu do auta, a navíc ne na plný výkon. Mnohem výhodněji Vás vyjde zpočátku na pár minut vyvětrat okýnkem to největší vedro, a až poté klimatizaci zapnout, a výkon navyšujte jen postupně.
  • Naopak při zapnuté klimatizaci mějte okýnka zavřená, abyste zabránili vstupu teplého vzduchu z venku.
  • Existují i chytré klimatizace, které samy regulují svůj výkon na optimální a šetří tak svůj výkon i Vaši peněženku.

Provoz auta

Přímo při jízdě také můžeme jednoduše ušetřit na spotřebě, způsob takovéto úsporné jízdy tkví především v řidičově chování a přístupu.

  • Vyhněte se opakovanému a zbytečnému brždění a zrychlování. Snažte se během jízdy udržet stálou a rozumnou rychlost.
  • Zbytečně nevozte věci navíc. Myslete na to, že čím vyšší váha automobilu, tím větší spotřeba.
  • Snažte se si cestu vždy naplánovat, podívejte se předem do mapy. Vyhnete se zmatenému bloudění a zbytečně projetému benzínu/naftě.

Pneumatiky

Nemůžeme opomenout také správnou péči o pneumatiky pro zajištění jejich optimálního fungování.

    Nepřetěžujte pneumatiky, ani je nevystavujte takovým rychlostem, které přesahují jejich rychlostní limit (řiďte se váhovým a rychlostním limitem Vašich pneumatik), neopotřebují se tak rychle. Pneumatika by měla mít správné huštění. Přehuštěné i naopak podhuštěné pneumatiky přinášejí svá úskalí. Doporučujeme proto tlak v pneumatikách pravidelně kontrolovat a provádět potřebné korekce. Zvládnete to i sami, návod naleznete na fulda.com

Náš tip: Vzory smluv o půjčce naleznete například na těchto stránkách.© 2013 Půjčky-na-OP-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru. Jeho provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.