Důležité: Článek byl na webu publikován v minulosti a nemusí proto odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i jinde.

Jak správně používat kreditní kartu

15 / 9 / 2013

Kreditní karta není pro každého. Při nesprávném používání může přinést až finanční problémy. Proto její pořízení zvažte. Pokud budete dodržovat určité zásady, bude vám dobře sloužit, v opačném případě se prodraží.

Pro koho je kreditní karta určena?

Kreditní karta je určena finančně uvědomělým lidem, kteří umí svou útratu hlídat a ví, jak kartu efektivně použít. Rozhodně není určena pro úhradu jiných dluhů. Hodí se pro platbu menších i větších částek u obchodníků. Určitá procenta z každé platby se vám většinou vrací zpět.

Dobře porovnejte nabídky

Než se pro kreditní kartu rozhodnete, porovnejte konkurenční nabídky a jejich parametry. Co vyhovuje jednomu člověku, nemusí vyhovovat jinému. U jednotlivých produktů se zaměřte na úročení, poplatky a také délku bezúročného období. Za určitých podmínek může být karta zdarma, pozor také na zpoplatnění výběrů z bankomatu.

Pohlídejte si bezúročné období

Kreditní karty mají různě dlouhé bezúročné období. Pokud v této lhůtě splatíte svůj dluh, nemusíte zaplatit žádné úroky. Většinou se jedná o 45 až 50 dní. Případné úroky, pokud nestihnete částku splatit, se šplhají až k 20% za rok. Nepůjčujte si, pokud nemusíte, a včas peníze splaťte. Jen tak bude kreditka výhodná.

Jak je to s výběrem z bankomatu

Kreditní karta je určena k platbám u obchodníků, nikoliv k výběrům z bankomatu. Výběr je totiž zpoplatněn a navíc úročen, nezapočítává se totiž do bezúročného období.

Jak chránit kartu před zneužitím?

Při používání kreditky dodržujte zásady bezpečnosti. Nastavte si vhodné limity pro jednotlivé transakce, nikomu nesdělujte PIN a rozhodně jej nepište nikam do blízkosti karty nebo dokonce přímo na ni.

Další rady a tipy

Další informace z oblasti financí - rady a tipy na co si dávat pozor u půjček, jak se vyhnout dluhové pasti a další naleznete na internetových stránkách Maxi-Půjčky.cz Můžete si zde také vybrat některou z prověřených a bezpečných online půjček.© 2013 Půjčky-na-OP-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru. Jeho provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.