Důležité: Článek byl na webu publikován v minulosti a nemusí proto odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i jinde.

Půjčka do 5 000 Kč, poprvé zdarma

4 / 11 / 2013

Půjčky do 5000 Kč a v nižších částkách se často používají jako výplň období, kdy vám peníze zkrátka dojdou. Často se k těmto půjčkám sahá jako k půjčkám před výplatou. Pojďme se tedy podívat, jak vypadá trh s těmito finančními službami.

Jak to funguje?

Získání takových služeb je velmi jednoduché. Stačí na internetu vyplnit formulář, jehož odesláním objednáte půjčku, která je často vyřízena do několika hodin a vy už jen čekáte, až vám přijdou peníze na účet.

Často se setkáme se sjednáním půjčky prostřednictvím SMS zprávy. Stačí ji odeslat v příslušném tvaru na příslušné číslo a peníze vám ihned letí na účet.

Samozřejmě zde je pár podmínek, které musí žadatel o takovou půjčku splňovat. Je nutné mít české občanství. Často je též nutno doložit příjem či odeslat verifikační poplatek 1 Kč. Nemusí to však být pravidlem.

Výhody

Snad největší výhodou takových půjček je rychlost vyřízení. V reálném čase podáte žádost, ihned vám přijde zpětná vazba a peníze obratem letí na účet.

Další nespornou výhodou je, že první půjčka do 5000 Kč bývá zdarma. Společnosti takto lákají zákazníky a jako promyšlený marketingový tah nabízejí první půjčku zcela bez poplatků. Musíte však splatit včas.

U jednotlivých společností se konkrétní kritéria liší. Někde je třeba zaplatit verifikační poplatek, jinde přiznat příjem. Pravidlem napříč nebankovními však domy zůstává vysoká míra benevolence.

Nevýhody

Kde jsou plusy, musí logicky být i minusy. Částka, kterou je možné získat zdarma, je zpravidla velmi nízká. Pokud si chcete půjčit opětovně, můžete sice získat více než 5 000 Kč, tentokrát ale s vysokou úrokovou sazbou.

Tyto půjčky mají většinou velmi krátkou dobu splácení, zpravidla do 30 dnů. Chcete splatnost prodloužit, budete muset platit poplatky.© 2013 Půjčky-na-OP-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru. Jeho provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.