Důležité: Článek byl na webu publikován v minulosti a nemusí proto odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i jinde.

Několik tipů, jak ušetřit v domácnosti

23 / 2 / 2013

O rodinném rozpočtu ví každá česká rodinka své. Nespočet domácností žije doslova od výplaty k výplatě a snaží se do rodinných rozpočtů vměstnat co nejvíce výdajů, leč přesto tak, aby na všechno bylo a ještě jim zbyla nějaká finanční jistota.

Problém nastává ve chvíli, kdy se objeví nečekaný výdaj, který dokáže udělat pořádně tlustou čáru přes do puntíku naplánovaný rozpočet. Chcete-li poradit, jak ušetřit, pak si nenechte ujít dnešní článek.

• Jídlo

Šetřením na jídle rozhodně nemáme na mysli držení hladovky nebo kupování nekvalitních a nezdravých potravin. Bohatě stačí zamyslet se nad tím, jestli domů nekupujete zbytečně moc sladkostí a různých nesmyslů, za které jen utrácíte peníze. Ještě než se vydáte na další nákup, udělejte si doma jasný seznam a podle toho se řiďte – žádné nakupování navíc!

• Energie

Na energiích se dá ušetřit více, než si možná myslíte! V první řadě vyměňte klasické žárovky za úsporné – uvidíte, že náklady rázem klesnou až o 80%! Ušetřit se dá i na topení, kdy radiátory opatříte termostaty sloužícími k regulaci teploty. Zaměřit se můžete i na spotřebu vody a místo vany si dejte jen rychlou sprchu.

• Doprava

Jezdíte do práce autem? Jistě vám nemusíme říkat, že provoz auta není zrovna levná záležitost, proto pokud máte tu možnost, dopravujte se do zaměstnání autobusem nebo hromadnou dopravou.

• Stravování

Stravujete se v restauraci? Pak se není čemu divit, že váš rozpočet doslova praská! Naučte se vařit doma, neboť pokud se bude celá rodina stravovat doma, výrazně na tom ušetříte. Navíc domácí strava je přeci jenom domácí strava.

• Hotovost

Máte-li kartu, pak jistě máte tendence utrácet. Udělejte to proto jinak a naučte se platit hotově. V peněžence noste jen potřebnou hotovost – neutratíte nic navíc!


Doporučujeme: Více tipů, jak a na čem se dá ještě ušetřit, naleznete také na webu Maxi-Půjčky.cz. Mimo to vám poradíme, kde si můžete za výhodných podmínek půjčit peníze v případě, že nutně potřebujete menší výpůjčku na nenadálé výdaje.© 2013 Půjčky-na-OP-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru. Jeho provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.