Jak si správně vybrat půjčku

Co nejlevnější, spolehlivá a pokud možno ihned – to jsou časté nároky na půjčku. Přesto si mnoho lidí neudělá čas na porovnání různých produktů a sáhnou o prvním, který je „cvrnkne do nosu“. Pak lamentují, že nezvládají splácet, a že je půjčka vyšla draze. Jak si vybrat půjčku správně?

Uvádějte pravdivé údaje

Nelžete poskytovateli půjčky ani sami sobě. Dobře zvažte své možnosti. Pokud vám finanční instituce nechce půjčit, asi k tomu je pádný důvod. Chraňte se před přílišným zadlužením a exekucemi! Uvádějte pravdivé informace jako je výše příjmu, výdaje a finanční minulost. Hrozí totiž nejen přílišné zadlužení, ale i ztráta důvěryhodnosti.

Zvolte vhodný produkt

Každý druh půjčky se hodí pro jiný účel. Pro pořízení nemovitosti slouží hypotéka, pro nákup auta účelový úvěr, k zaplacení nenadálých výdajů kontokorent a pro jiné věci zase bezúčelová rychlá půjčka.

Zaměřte se na detaily

Zkoumáte u půjček pouze jejich úrok? To nestačí. Každý poskytovatel nabízí jiné podmínky, lišící se ve výši poplatků, délky splácení, výši splátek, sankcích, RPSN, možnosti předčasného splacení a dalších parametrech. Bezpečnější bývá půjčit si od prověřených finančních institucích s pozitivními ohlasy.

Prostudujte smluvní podmínky

Smlouva musí obsahovat všechny náležitosti, na kterých jste se domluvili, a je nezbytné prostudovat ji celou! Nehledě na to, že bývá někdy opravdu dlouhá. Před podpisem si projděte obchodní podmínky, nezapomeňte na poznámky pod čarou a texty drobným písmem. Ty často zahrnují ty nejzásadnější informace.

Nastavení splátek

Většina společností umožňuje nastavit si výši splátek, termín splácení a délku splácení individuálně. Využijte toho ve svůj prospěch a parametry úvěru uzpůsobte své finanční situaci. Myslete dopředu a zhodnoťte kriticky, jak zvládnete splácet při případném výpadku příjmu.© 2013 Půjčky-na-OP-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru. Jeho provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.