Důležité: Článek byl na webu publikován v minulosti a nemusí proto odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i jinde.

Americká hypotéka - úvěr bez dokládání příjmů

18 / 5 / 2013

Pokud jste si někdy brali půjčku od banky, pravděpodobně jste zjistili, že je třeba dokládat příjem ze zaměstnání nebo z podnikání. Banka chtěla také znát majetkové poměry a pravděpodobně zjišťovat i to, zda máte záznam v registru dlužníků.

Možná byste tedy nečekali, že se dají získat až stovky tisíc či miliony korun formou půjčky bez doložení příjmů a dokonce i se záznamem v registru dlužníků! Ano je to možné právě v případě americké hypotéky bez dokládání příjmů. Jde o finanční produkt většinou nabízený soukromými firmami (ale nejen jimi) oproti zástavě vaší nemovitosti. Nemovitosti jako bytu anebo rodinného domu a podobně.

Více informací o tomto typu hypotéky

Zástavou nemovitosti neztrácíte bydlení, ale jde o právní úkon, který v případě nesplácení půjčených peněz zajistí věřiteli - soukromé firmě, aby získal nemovitost do osobního vlastnictví a tím pokryl dlužníkův dluh. Nemusí to fungovat takto přesně, je důležité, abyste se vždy informovali u konkrétní firmy, u které si produkt americká hypotéka bez dokládání příjmů chcete vzít. Úvěr tedy můžete získat až do přibližně 70% hodnoty vaší nemovitosti a z toho vyplývá, že splácení takových peněz může být časově docela náročné. Splácení hypotéky bývá v rozsahu několika let až třeba dvaceti let. V závislosti na splácené částce je pak nastavena doba splácení úvěru.

Prostudujte si detaily firemní nabídky

Každá firma nabízí americkou hypotéku s trochu jinými podmínkami a také za jinou cenu. Abyste získali co nejvýhodnější nabídku, pravděpodobně si budete muset vyhradit čas, abyste prostudovali nabídky více firem. Důležitá hodnota, které byste si měli všimnout, je roční úroková míra (RPSN), což je poplatek, který zaplatíte firmě za poskytnutou hypotéku.© 2013 Půjčky-na-OP-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru. Jeho provozovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.